maja 2024

» Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

28. 04. 2024 r.

1. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17. 00, a po nich Msza św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8. 30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Jak co roku dzieci będą losować figurkę MB oraz słodką niespodziankę. Serdecznie wszystkich zapraszam.

2. 3 majaobchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8. 30 i 11. 00. Na Mszy św. o godz. 11. 00 będziemy modlić się w intencji Druhów Strażaków i ich rodzin w przeddzień święta ich patrona św. Floriana o Boże bł. i potrzebne łaski, a dla zmarłych Strażaków o radość nieba.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedż św. przed mszami św.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Alicja Dominika Kwietniowska, zam. Krzyworzeka, par. Krzyworzeka, zap. I

Damian Pietrzykowski, zam. Krzyworzeka, par. Krzyworzeka, zap. I

Gdyby ktoś znał jakieś przeszkody uniemożliwiające zawarcie sakramentu małżeństwa powyższych osób zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

5. Pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie w przygotowanie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii: za dekorację trasy przejazdu, zaangażowanie w liturgię, a nade wszystko za Waszą bardzo liczną obecność przy Maryi przez całą dobę. Mam nadzieję, że Maryja nasza Matka obdarzy Was potrzebnymi łaskami w Waszym życiu. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy: p. Annę Bil, Alicję Bil i Martę Sobota.